Lärare på Rodengymnasiet trakasserade ungdomar från NDU
This video is about schools (in this case a certain school) that prevents politicians from opposing democratic parties to share information to the students. All over Sweden people are harassed if they critize immigration and would like to make their voice heard. Sweden is not a democracy.
Info in English:
Part 1/2: http://www.youtube.com/watch?v=n_QPxD...
Part 2/2: http://www.youtube.com/wat
More..ch?v=tYaYe0...
På Rodengymnasiet i Norrtälje är det inte tillåtet att ha en avvikande politisk uppfattning. Om man har det så deltar rektorn och vissa lärare i mobbingkampanjer mot sådana personer. Nationaldemokraternas flygbladsutdelning visade hur otrevliga och odemokratiska lärare uppträder i vårt samhälle.
Information om händelsen: http://www.ndu.nu
Tack nd för lånet av bilder.
Sverige befinner sig i ett politiskt, kulturellt och moraliskt förfall. Ökad brottslighet och hårdare politiskt förtryck drabbar medborgarna. Invandringen slår ständigt nya rekord och svenskarna trängs undan i sitt eget land. Primitiva "kulturer" och främmande religioner får ett fastare grepp i Sverige. De som opponerar sig har det besvärligt och blir utsatta för diverse övergrepp. Yttrandefriheten och tryggheten i landet är satt ur spel. Något måste göras för att förhindra ytterligare förfall och återskapa det trygga svenska Sverige.
Några blandade bloggar för Sverige:
http://www.rakryggad.blogspot.com/
http://imittsverige.blogspot.com/
http://www.robsten.blogspot.com
http://www.everykindapeople.blogspot....
http://www.bgf.nu/
http://kritikerns.blogspot.com/
http://johnjohnsson.wordpress.com/
http://www.sverigesfriaradio.se/
http://www.reaktion.nu/
http://oskorei.motpol.nu/
http://bartijolomsky.blogspot.com/
http://exitsverige.blogspot.com/
http://falkblick.nu/
http://surabloggen.wordpress.com/
http://safflemannen.se/
http://www.vitsippan.com/
http://ansiktsburk.blogspot.com/
Mattias Karlssons blogg:
http://www.sdkuriren.se/blog/index.ph...
Karlssons jubileumstal här: http://www.bgf.nu/sd/mktal.html
http://kurtlundgren.webblogg.se/
http://thoralfalfsson.webblogg.se/
http://erixon.com/blogg/
http://goranolsson.blogspot.com/
http://www.erikhellsborn.blogspot.com/
http://www.nilsdacke.blogspot.com/
http://www.varjager.blogspot.com/
http://okenvandring.blogspot.com/
http://engelbrekt.wordpress.com/
http://holgersson.blogspot.com/
http://landskroniten.blogspot.com/
http://www.rebels.org/bloggen/
http://sdlandskrona.blogspot.com/
Intressanta danska bloggare:
http://hodja.wordpress.com/
http://snaphanen.dk/
Brittisk debattör:
Pat Condell (hemsida) http://www.patcondell.net/
Pat Condell (YouTube) http://www.youtube.com/watch?v=y9dXGJ...
Brittisk debattsida:
http://www.uktabloid.co.uk/
Brittisk blogg:
http://isupporttheresistance.blogspot...
Politiska partier som arbetar för Sverige:
Sverigedemokraterna - ett stort rikstäckande parti som arbetar moget och seriöst för att göra Sverige till ett bättre land. Det finns en del brister, men det gör det i alla organisationer. Partiet bildades 1988. I valet 2010 kommer de in i riksdagen om du ger dem din röst.
http://www.sverigedemokraterna.se/
Sverigedemokraternas tidning:
SD-Kuriren
http://www.sd-kuriren.info/
Nationaldemokraterna - ett parti som arbetar främst på kommunal nivå. Partiet bildades 2001 som en utbrytning ur sd.
http://www.nd.se/
Nationaldemokraternas tidning
Nationell idag
http://www.nd.se/ni/
Att ta ansvar för Sverige innebär att man gör det på ett civiliserat sätt. Dessvärre finns det en del sektliknande grupperingar i Sverige som leds av subkulturella, oseriösa eller kriminella element. Det ingår i ett civiliserat samhälle att inte stödja sådan verksamhet. Det vilar också ett ansvar hos varje svensk att framhäva traditionellt goda dygder och motverka spridning destruktiva beteenden. Less..
Added: Mar 28 2008 In: education
By: Freedomforce
- Tags:
- ,
- rodengymnasiet,
- norrtälje,
- lärare,
- skolan,
- nationaldemokraterna,
- val2010,
- sverige,
- sverigedemokraterna,
- blågula,
- frågor,
- svenskar
- Views: 562 |
- Votes: 0 |
- Recommendations: 0 |
- Comments: 2